Yeşil Kart Sigortası

 Yeşil Kart sigortası, Uluslararası geçerliliği olan “uluslararası trafik sigortasıdır.” 

 Karayollarını kullanan motorlu araçların karşı tarafa verdikleri hasarı güvence altına almak için sigorta poliçelerinin uluslararası geçerliliğinin olması gerekir. Yeşil Kart da uluslararası geçerliliği olan bir sigorta sistemidir. Ülkemizde ilk olarak 1 Ocak 1953 tarihinde başlayan Yeşil Kart Sistemi’nin (Uluslararası Motorlu Taşıt Sigortası) amacı, araç kullanıcılarının seyahat ettikleri ülkelerde karşılaşmaları muhtemel zararlara karşı önlem almaktır.

 2024 yılı itibariyle 47’yi aşkın ülkede geçerli olan bu sigorta sayesinde seyahatiniz boyunca kendinizi ve aracınızı emniyete alabilirsiniz.

0850 515 0850 TELEFONUMUZDAN ARAYIN, YARDIMCI OLALIM!

Adsız tasarım-16

Doğru ve Uygun Teklif

1991’den itibaren edindiğimiz tecrübelerimizle sadece ülkemizin değil, dünyanın en büyük sigorta firmalarıyla çalışıyoruz.

 +32 iş ortağımızla birlikte sizin için en iyi teklifi çalışıyor ve size sunuyoruz.

 Size doğru ve uygun teklifi sunabilmemiz için bilgi formunu doldurmanız yeterli olacaktır. 

 Sonrasında Sigorta Meydanı uzman danışmanları24 saat içerisinde sizinle iletişime geçecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sigorta kapsamında merak ettiğiniz birçok soru olduğunu biliyoruz. Merak ettiğiniz sorular için bizimle iletişime geçerek daha hızlı yanıt alabilirsiniz.

2024 yılı itibariyle Türkiye dahil 47 ülkede geçerlidir. Bu ülkelerin bir kısmı aşağıda yer almaktadır. Kalan ülkeler için en alttaki linke tıklayabilirsiniz.

Yeşil Sigorta, Türkiye dahil 47 ülkede geçerli bir uygulamadır. Yeşil kart sigortası dünya çapında kaç ülkede geçerlidir sorusunu ülkelerden örnekler vererek listeleyelim.

 • Arnavutluk
 • Azerbaycan
 • Bulgaristan
 • Almanya
 • İspanya 
 • Fransa
 • Kıbrıs
 • Yunanistan 
 • Macaristan
 • Karadağ

http://www.tmtb.org.tr/YK/YesilKart/Yesil-Kart-Gecerli-Ulkeler

 

Aracın türü ve kategorisine göre fiyat değişmekle beraber bu tarifeyi Yeşil Kart Sigortası sorumlusu olan Türkiye Motorlu Taşıtlar Birliği tarafından her yıl güncellenmek üzere belirlenmektedir.

Ülke sınırlarımız içerisinde yolculuk yapan yabancı plakalı araçlardan kasko aranmaz. Yabancı plakalı araçların kaskonun olup olmadığının bir önemi yoktur, bu araçların ülke sınırlarımıza girişlerinde sadece trafik sigortası güvencesinin olup olmadığı kontrol edilir.

İhtiyaç duyulan özellikler poliçede belirlense bile temelde şu şekildedir; 

 1. Acil Sağlık Hizmetleri: Ani hastalık durumlarında veya kazalarda gereken acil müdahaleler, acil servis hizmetleri bu kapsam altındadır.

 2. Kronik Rahatsızlıkların Tedavisi: Diyabet, hipertansiyon gibi kronik sağlık sorunlarının tedavisi ve ilaçlarının temini bu sigorta kapsamında yer alabilir.

 3. Koruyucu Sağlık Hizmetleri: Aşılar, periyodik sağlık kontrolleri gibi koruyucu sağlık hizmetleri de Yeşil Kart kapsamında olabilir.

 4. Hastanede Tedavi: Hastaneye yatış gerektiren durumlarda yapılan tedaviler, ameliyatlar, tahliller ve ilaçlar da Yeşil Kart ile karşılanabilir.

 5. Muayene ve Teşhis Hizmetleri: Doktor muayeneleri, teşhis amaçlı yapılan tetkikler, röntgen, MR gibi görüntüleme yöntemleri de Yeşil Kart kapsamında olabilir.