SMMM Sorumluluk Sigortası

 3568 sayılı yasa kapsamında meslek mensubunun hizmetini yerine getirmemesi ve mesleki hizme ifa edilirken yapılan haya ve ihmaller nedeniyle üçüncü kişiler tarafından meslek mensubundan istenebilecek tazminatları, meslek mensubu adına karşılayan bir güvencedir.

 Her sigorta şirketinin teminatları, Farklılıklar göstermektedir;
• Talep esaslı; Talep esaslı poliçelerde başlangıç tarihin 5 (beş) yıl öncesi veya poliçe dönemi içerisinde yaptığı hata nedeniyle poliçe dönemi içerisinde sigortalıya karşı doğan tazminat talepleri teminat altındadır.
• Olay Esaslı; Sigorta yıllarının hatalarını kapsayan ve gelecek 5 yıl içinde tazminat talebi teminat altındadır.
• SGK Aylık Prim Hizmet Belgesinin, işçi giriş ve çıkışları, İşyeri Bildirgesinin verilmesinin unutulması, SGK Müfettişlerince yapılan teftişlerden kaynaklanan İdari Para cezaları teminat altındadır. Smmm ile iletişimin yazılı olması gerekmektedir.
• Beyannameyi unutmak, Tekdüzen Hesap Planına uymamak vs.kaynaklanan, Özel Usulsüzlük, Usulsüzlük ve Vergi Ziya Cezası teminat kapsamındadır.

 0850 515 0850 TELEFONUMUZDAN ARAYIN, YARDIMCI OLALIM!

Adsız tasarım-7

Sıkça Sorulan Sorular

SMMM sigortası kapsamında merak ettiğiniz birçok soru olduğunu biliyoruz. Merak ettiğiniz sorular için bizimle iletişime geçerek daha hızlı yanıt alabilirsiniz.

Sigorta Meydanı olarak, SMMM Sigortası’nı yaptırmanın önemi hakkında bilgilendirmek isteriz. SMMM’lerin mesleki faaliyetlerinden kaynaklanabilecek risklere karşı koruma sağlar ve maddi zararları minimize eder.

SMMM Sigortası, iş yerinde veya danışmanlık hizmetlerinde meydana gelebilecek hatalı işlemler, yanlış bilgilendirme, yasal düzenlemelere uymama gibi riskleri kapsar.

SMMM Sigortası primlerinin belirlenmesinde işletmenizin büyüklüğüne, faaliyet gösterdiğiniz sektöre, geçmişteki sigorta taleplerine ve risk profilinize bakılarak ilgili prim belirlenmektedir.

Poliçe genellikle hatalı işlem veya ihmal sonucu doğabilecek maddi zararları, avukatlık masraflarını, hukuki savunma masraflarını ve tazminat ödemelerini içerir. Elbette kapsamın genişletilmesi mümkündür. Bu noktada hangi poliçe ve ihtiyaçların size uygun olacağını öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu durumu etkileyen birçok faktör vardır. Türkiye’nin önde gelen ve amiral sigorta şirketleriyle çalışan ofisimiz; Sizin için en ideal paket ve ücreti bulmak noktasında memnuniyetle destek olacaktır.

Bu sorunun yanıtı birçok faktöre göre değişiklik göstermekle beraber SMMM Sorumluluk sigortasına sahip olmak isteyen herkese uygun bir teklif sunabiliriz.

Poliçenin vade süresi genellikle bir yıldır, ancak farklı vade seçenekleri de mevcuttur.

Poliçe gerektiğinde talep edilen durumlarda kullanılır. Bir zarar meydana geldiğinde, Sigorta Meydanı’na başvurarak zararın tazmin edilmesini talep edebilirsiniz.

Primler genellikle işletmenizin büyüklüğüne, risk profilinize, geçmişteki sigorta taleplerine ve poliçede sunulan teminatlara bağlı olarak değişkenlik gösterir.

SMMM Sigortası, işletmenizin mali risklerini azaltır ve mesleki faaliyetlerinizden kaynaklanabilecek olası zararları karşılar. Bu faydaları en iyi şekilde değerlendirmek için uygun bir poliçe seçmeli ve Sigorta Meydanı ile iletişimde kalmalısınız.

Doğru ve Uygun Teklif

  30 yılı aşkın tecrübemiz ile sadece ülkemizin değil, dünyanın en büyük sigorta firmalarıyla çalışıyoruz. Evet, iddialıyız. Size doğru ve uygun teklifi sunabilmemiz için bilgi formunu doldurmanız yeterli olacaktır. 

 Sonrasında Sigorta Meydanı uzman danışmanları sizinle iletişime geçecektir.

 Şimdi Bilgi Formunu Doldurun; 24 Saat İçerisinde Sizinle İletişime Geçelim!