Kasko Sigortası

 Karayollarında hareket edebilen her türlü nakil aracınızın gerek hareket gerekse durma halindeyken uğrayabileceği zararları güvence altına alır. Kasko Sigortası, hasar, araç sahibinin kendi hatası sonucu meydana gelmiş olsa bile temin etmektedir. Ayrıca istenirse araç yardım hizmetleri de (asistans) teminata dahil edilebilmektedir.

 Teminatlar; Çarpma, çarpılma, çarpışma, Yanma, Çalınma, çalınmaya teşebbüs, Sel ve su baskını, Deprem ve yanardağ püskürmesi, Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, terör, Araçta bulunan çanta, gözlük vb kişisel eşyanın poliçe üzerinde belirtilen rakam dahilinde temin edilmesi.

 Hukuksal Koruma Teminatı: Araç sahibi veya sürücü sıfatı ile size veya aracınıza yüklenebilecek sorumluluklarda hukuksal çıkarınızı koruyabilir, uyuşmazlıkları önleyebilmek için açacağınız davanın masraflarını karşılayabiliriniz.

 0850 515 0850 TELEFONUMUZDAN ARAYIN, YARDIMCI OLALIM!

Adsız tasarım-9

Doğru ve Uygun Teklif

1991’den itibaren edindiğimiz tecrübelerimizle sadece ülkemizin değil, dünyanın en büyük sigorta firmalarıyla çalışıyoruz.

 +32 iş ortağımızla birlikte sizin için en iyi teklifi çalışıyor ve size sunuyoruz.

 Size doğru ve uygun teklifi sunabilmemiz için bilgi formunu doldurmanız yeterli olacaktır. 

 Sonrasında Sigorta Meydanı uzman danışmanları24 saat içerisinde sizinle iletişime geçecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kasko sigortası kapsamında merak ettiğiniz birçok soru olduğunu biliyoruz. Merak ettiğiniz sorular için bizimle iletişime geçerek daha hızlı yanıt alabilirsiniz.

Kasko sigortası zorunlu değildir. Fakat istenmeyen kaza ya da doğal afet gibi durumlarda kendinizi güvenceye almanız için şiddetle tavsiye edilir. 

Kasko sigortası ve trafik sigortası, araç sahiplerinin güvende olmalarını sağlayan iki farklı türde sigortadır. İşlevsel olarak farklılık gösterirler:

Trafik Sigortası:

  • Yasal zorunluluktur: Trafik sigortası, araç sahiplerinin yasal olarak sahip olması gereken bir sigortadır. Trafik sigortası olmadan araç kullanmak yasalara aykırıdır.
  • Temel kapsam: Trafik sigortası, aracın başkalarına verebileceği zararları karşılar. Yani, trafikte karıştığınız bir kazada, karşı tarafın aracına ve/veya sağlığına verdiğiniz zararları karşılar. Ancak, kendi aracınıza gelebilecek zararları karşılamaz.
  • Primler: Primler, aracın özelliklerine, sürücünün tecrübesine ve trafik geçmişine göre belirlenir. Fiyatlar, sigorta şirketleri tarafından belirlenen tarifelere göre değişebilir.

 

Kasko Sigortası:

  • İsteğe bağlıdır: Kasko sigortası, trafik sigortasının aksine zorunlu değildir. Ancak, özellikle yeni veya yüksek değerli araç sahipleri tarafından tercih edilir.
  • Geniş kapsam: Kasko sigortası, trafik sigortasının sunduğu temel kapsamı genişleterek, kendi aracınıza gelen zararları da karşılar. Bu zararlar kaza, hırsızlık, yangın, doğal afetler gibi çeşitli durumlardan kaynaklanabilir.
  • Primler: Kasko sigortası primleri, aracın değeri, kullanım sıklığı, bulunduğu bölge gibi faktörlere bağlı olarak belirlenir. Trafik sigortasına kıyasla daha yüksek olabilir.
  •  

 Sizden kaynaklı olan ya da olmayan tüm durumlar için kasko sigortası yaptırmanız olası istenmeyen durumlarda bütçenizi koruyacaktır.

Kapsam alanı oldukça geniş ve çeşitli olmakla beraber aşağıdaki konularda teminatlarda bulunur;

 Çarpma, çarpılma, çarpışma, Yanma, Çalınma, çalınmaya teşebbüs, Sel ve su baskını, Deprem ve yanardağ püskürmesi, Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri, terör, Araçta bulunan çanta, gözlük vb kişisel eşyanın poliçe üzerinde belirtilen rakam dahilinde temin edilmesi.

Kasko teklifi almak için aşağıdaki bilgi formunu doldurarak ya da bizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Belge olarakta aracınızın ruhsatı yeterli olacaktır.

Kasko teklifi almak için aşağıdaki bilgi formunu doldurarak ya da bizi arayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz. Belge olarakta aracınızın ruhsatı yeterli olacaktır.

Kasko sigortası yaptırdığında bir senelik sigorta sözleşmen boyunca aracın hiçbir hasar almazsa poliçe indirimlerine ek olarak hasarsızlık indiriminden faydalanma hakkı kazanabilirsiniz.Bu indirimi kasko yenileme zamanında kullanabilirsiniz.Oran ya da indirim tutarı yıldan yıla farklılık gösterir.

Kasko fiyatını etkileyen birçok faktör vardır. Aracın marka-modeli, motor hacmi ve sürücü geçmişiniz kasko fiyatını etkileyen en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.

Hayır, devredilemez. Çünkü kasko sigortası kişiye özel olarak yapılmaktadır. 

Kasko yenilemesi genellikle yıllık olarak gerçekleştirilmektedir.