İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası​

 Ülkemizde trafiğe çıkan aracın poliçe içeriği farklı olsa bile muhakkak koşulla trafik sigortası olması zorunluluğu vardır. Ancak bazı durumlarda yaşanan kazanın bedeli, mevcut trafik sigortasının desteklediği tavan bedelin çok daha üzerinde olabilir. 

 Böylesine istenmeyen durumlarda İhtiyari Mali Mesuliyet sigortası devreye girer. Kısa İMM sigortası sadece maddi hasarları değil olası bir durumda ortaya çıkacak manevi tazminatların karşılanması noktasında da büyük destek olur. 

 İMM sigortası zorunlu bir sigorta değildir. Fakat olası tüm sorunlara karşı sunduğu büyük avantajlar ve sizi emniyet altına almasından dolayı olası tüm senaryolarda sizi güvence altına alır.

0850 515 0850 TELEFONUMUZDAN ARAYIN, YARDIMCI OLALIM!

Adsız tasarım-17

Doğru ve Uygun Teklif

1991’den itibaren edindiğimiz tecrübelerimizle sadece ülkemizin değil, dünyanın en büyük sigorta firmalarıyla çalışıyoruz.

 +32 iş ortağımızla birlikte sizin için en iyi teklifi çalışıyor ve size sunuyoruz.

 Size doğru ve uygun teklifi sunabilmemiz için bilgi formunu doldurmanız yeterli olacaktır. 

 Sonrasında Sigorta Meydanı uzman danışmanları24 saat içerisinde sizinle iletişime geçecektir.

Sıkça Sorulan Sorular

Sigorta kapsamında merak ettiğiniz birçok soru olduğunu biliyoruz. Merak ettiğiniz sorular için bizimle iletişime geçerek daha hızlı yanıt alabilirsiniz.

İstediğiniz poliçeye bağlı olmakla beraber trafik kazası gibi istenmeyen durumlarda belli tutara ve trafik sigortasının maksimum tutarının üzerindeki ödemeleri sağlayarak sizi ve bütçenizi emniyet altına alan sigorta türüdür.

Aslına bakarsak trafiğe çıkan ve kendini güvende olarak hissetmek isteyen herkesin bu sigortaya ihtiyacı vardır. Fakat İstanbul gibi yoğun şehirlerde yaşayan ve aktif olarak trafiğe çıkan kişiler muhakkak İMM sigortası sahibi olmalıdır.

İhtiyari Mali Mesuliyet sigortası sahibi olmak için önce kasko sigortası sahibi olunması gerekir. Kasko sigortalarında limitli ve limitsiz İMM teminatları ile karşılaşmanız mümkündür. 

Özetle İMM güvencesi, kasko sigortasıyla mümkün olan bir ek teminattır. İhtiyari Mali Mesuliyet Sigortası ile alakalı somut koşullar, tamamen kişinin özel olarak belirlediği limit ve teminatlarla doğru orantılıdır. Bu arada manevi hasarların tespiti görece daha zor olabileceği için bu güvenceye dair somut detaylar teminatlarda mutlak suretle belirtilmelidir. Eğer manevi teminatlar eklenmişse ödenecek primde bir fark oluşması muhtemeldir. 

Araç sigortalarının karşılama limiti sınırlıdır. Fakat İMM sigortası ile hasar ne kadar olursa olsun sınırsız İMM sigortası ile karşılanmaktadır.

Öncelikle birçok farklı teminat modeli olmasından dolayı “x fiyattır” demek doğru olmaz. Doğru ve iyi teklif için bizimle iletişime geçebilirsiniz.