Araç Kasko Sigortaları

Kasko Sigortası

 Trafik poliçesi gibi zorunlu değildir. Kasko sigortası ile sigortalıya ait aracın iradesi dışında uğrayacağı hasar ya da hasarların poliçe limiti kapsamında karşılanması sağlanır. 

 Poliçede yer alan aracın standart donanımı olan ses, görüntü ya da iletişim ve benzeri türevdeki cihazlar ve sonradan eklenen cihazlar ‘poliçe içerisinde belirtilmek koşuluyla’ kasko kapsamındadır. 

 Bunun yanı sıra ek sözleşme ile teminat altına alınabilecek ürün ve aksesuarlar bulunur. Yurt dışı teminatı, radyo-teyp gibi örnekler verilebilir.

2

Kısmi (Pert)Kasko Sigortası

 Yaşanan kaza durumunda ve sonrasında aracın ciddi hasar görmesi veya can güvenliğini etkileyeceği kazalara bağlı olarak ilgili araca “pert araç” konumuna sokulur.

 Bu sigorta, kasko sigortasından farklı olarak daha önce pert işlemi görmüş ve onarımı gerçekleşirilen araçlara uygulanır. Sigorta kapsamında daha önce pert olmuş araçlara, normal kasko ana teminat grubu altında belirtilen riskler sonucu aracın tam hasara uğraması veya çalınması durumuna karşı teminatlar sağlanmaktadır. Pert Kasko Sigortası, kasko sigortasına göre daha düşük prim seviyelerinde olabilir.

5

Motorsiklet Kasko Sigortası

 Motorsiklet sigortası, motorsiklet tipi araçların hasar görmesi durumunda zararlarını karşılamaktadır. Bu kasko sayesinde sadece kaza durumunda değil, çalınma, yangın veya doğal afetler gibi risklerde kişiyi poliçe kapsamında güvenceye alır.Kask, çanta ve koruma kıyafetleride teminat altına alınabilir. 

 Kaza kaynaklı ölüm, sürekli sakatlık riskleriyle kişinin motorsiklet ile gerçekleştireceği yurtdışı seyahatlerinide kapsar. Ayrıca poliçede mini hasarlar sonucu hasarsızlık bozulmaz ve mini onarım teminatı kapsamında onarılır.

4

Rent a car Araç Kasko sigortası

 Bireysel otomobil, kamyonet ve minibüs gibi kullanım tarzlarında kısa süreli ve uzun süreli kiralama yapılan araçlara özel poliçelerdir. 

 İhtiyaç duyulan gerekli teminatlar içerikli sigorta poliçesidir.

 Bu sigorta sayesinde sigorta ile sigortacının, poliçede yer alan ve karayolu kullanma iznine sahip motorlu ve motorsuz kara araçlarından, römork ya da karavan, iş makineleri gibi oldukça geniş kapsamlı araçları sigorta altına alır.

Elektrikli Araç Kasko Sigortası

Elektrikli ve hibrit araçlar için hizmet sunan sigortadır. Kasko sigorta teminatlı poliçeler olup ayrıca ek teminatlar eklenebilir.

 Hususi, ve kamyonet panel/glass van olan araçlar için düzenlenebilir bu sigortada; motorlu ve araç pilleri ile çalışan araçlar olarak teminat altına alınmaktadır.

 Standart teminatlarla birlikte hasarsızlık indirimi koruması, orijinal cam değişimi, kişisel eşyaların teminatı, araç anahtarının ele geçirilip çalınması, yetkili olmayan kişilerce çekilme ve benzeri kişiyi koruyan ek teminatlara sahiptir.

6

karavan araç Kasko Sigortası

 Karavan Kasko Sigortası, karavan sahipleri için özel olarak tasarlanmış bir sigorta ürünüdür. Bu sigorta, karavanınızı çeşitli risklere karşı koruma altına alır ve beklenmedik durumlar karşısında maddi zararlarınızı minimize etmenizi sağlar. Karavanınızın karıştığı trafik kazaları, doğal afetler, hırsızlık, yangın ve vandalizm gibi durumlarda oluşabilecek hasarları karşılayarak size güvence sunar.

 Bu sigorta ile karavanınızın hem yolda hem de park halindeyken güvende olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, yolda kalma durumlarında çekici hizmeti ve acil durum destek hizmetleri gibi ekstra avantajlar da sunulabilir. 

KARAVAN SİGORTASI